Іван Олександрович Ситник (7.09.1927р.-9.09.2021рр). народився с. Росішки Петропавлівського району, нині Дніпропетровської області, Україна), Одеському медичному інституті ім. М.І. Пирогова (1948-1954рр.) Навчався в аспірантурі на кафедрі мікробіології з 1954-1957рр., після закінчення аспірантури, захистив кандидатську дисертацію «Дія токсинів основних збудників газової гангрени на фагоцитарну активність лейкоцитів і гістоцитів» за спеціальністю -мікробіологія. У 1967 році докторську дисертацію «Бактеріальні лейкотоксини». Трудову кар’єру розпочав у Тернопільському медичному інституті: спочатку на посаді асистента (1957-1962рр), потім – доцента (1962-1965рр.), завідувача кафедри мікробіології (1965-1994рр.), професором цієї ж кафедри (з1995-2010рр). Протягом 15 років (1971-1985) працював на посаді проректора з наукової роботи.
Підготував 4 доктори і 26 кандидатів наук, заснував українську школу науковців-медиків «Мікрофлора людини в нормі та патології». З даного напрямку було створено алгоритм для оцінки мікробіоценозу шкіри та виконано 2 докторських і 10 кандидатських дисертацій, підготовлено 4 патенти, 3 методичні рекомендації, запропоновані еубіотики для корекції змінених мікробіоценозів. Успішно розробляв науковий напрям з проблем бактеріальних екзотоксинів, особливо збудників анаеробних інфекцій, що було покладено в основу його докторської дисертації, а методичні рекомендації впроваджені при виробництві антигангренозних сироваток в Інституті мікробіології імені М.Ф. Гамалії. Колектив кафедри під керівництвом І.О. Ситника працював над проблемою стафілококових інфекцій. Завдяки успішній розробці цього наукового інтересу виконано 2 докторських і 8 кандидатських дисертацій та запропоновано спосіб діагностики інфікування жочовидільних шляхів, захищений авторським свідоцтвом.
Іван Олександрович – автором 215 наукових праць, у тому числі монографії «Дія електрогідравлічного ефекту на мікроорганізми», отримав 6 патентів, 2 з них впроваджено у виробництво. Серед його учнів відомі в Україні професори М.А, Андрейчин, С.М. Дроговоз, С.І. Климнюк, Л.А, Гановська-Порохняк та інші.
Учні проф. І.О. Ситника – проф. С.І. Климнюк, доц. М.С. Творко, доц. Е.М. Кованова, доц. Н.І. Ткачук достойно перейняли естафету свого учителя, який навчив їх основ лекторської майстерності.Автор підручника Мікробіологія,вірусологія, імунологія», навчального посібника «Практична мікробіологія», останній у співавторстві з В.П, Широбоковим, С.І. Климнюком і М.С. Творком, один із співавторів першого в Україні навчального компакт-диска «Мікробіологія, вірусологія, імунологія». Іван Олександрович був заступним головного редактора журналу Інфекційні хвороби», працював членом редакційної ради «Мікробіологічного журналу» (1967-2003рр.), неодноразово обирався членом Правління наукової спілки епідеміологів, мікробіологів і паразитологів ім. Д.К. Заболотного, головою Тернопільського філіалу Українського товариства мікробіологів. За сумлінну працюю І.О. Ситника нагороджено Почесною грамотою Президії Верховної Ради України, медаллю «За доблесну працю». З нагоди 80- річного ювілею університету його нагороджено Почесною грамотою Кабінету Міністрів України.