Борак Валентина Пилипівна

Асистент кафедри – к.м.н., Борак Валентина Пилипівна

У 1976 році закінчила Тернопільський державний медичний інститут.

1982-84-клін.ординатор кафедри інфекційних хвороб та епідеміології ТДМУ ім. І. Я Горбачевського, з 1984-асистент цієї кафедри, з 2008р.- асистент кафедри  мікробіології вірусології та імунології .

Кандидат медичних наук з 1987р. Кандидатська дисертація на тему «Лікувальна ефективність індукторів інтерфероноутворення при вірусних гепатитах А і В» (н. керівники А. Ф. Фролов і М. А. Андрейчин ) за спеціальністю 14.01.13-інфекційні хвороби.

Напрямки наукових досліджень та сфера наукових інтересів:

-                     Особливості перебігу лептоспірозу в осіб похилого віку

-                     Ендотоксикоз при гострому гепатиті В

-                     Епідеміологічна характеристика сімейних осередків гепатиту А

-                     Ефективність лісобакту при лікуванні ангін

-                     Мікробіоциноз рото глотки при ГРВІ

Є автором і співавтором понад 104 праць і 5 винаходів. Співавтор посібника « Інфекційні хвороби у загальній практиці та сімейній медицині» / за ред. М. А. Андрейчина.-Тернопіль: ТДМУ, 2007.