Навчально-методична робота

На базі кафедри навчаються студенти: медичного, стоматологічного, фармацевтичного факультетів та ННІ медсестринства.

Теоретичнi й практичнi знання студенти здобувають на трьох мовах: українськiй, англiйськiй та росiйськiй.

Викладачами кафедри в сисистемі Moodle розміщено матеріали для підготовки студентів до практичних заняття. Для контролю знань студентів  розроблено та введено в систему Moodle тестові завдання з дисципліни. На заняттях систематично використовуються бази тестів ліцензійних тестових іспитів типу КРОК-1 та КРОК-2 в рамках підготовки до їх здачі.

Практичне заняття проводить завідувач кафедри професор Климнюк С.І.

Практичне заняття проводить доцент кафедри Творко М.С.

На кафедрі проходять навчання студенти ІІ-ІІІ курсів медичного (з 1957 р.),  фармацевтичного (з 2000 р.) факультетів, ІІ курсу стоматологічного ( з 2004 р.) факультету, студенти інституту медсестринства (з 1998 р.) та ІІ-ІІІ курсів факультету іноземних студентів  ( з 1998 р.).
          У кінці 60-х на початку 70-х років на кафедрі вперше в університеті було запроваджено програмований контроль знань студентів  із використанням прозірок.
            З 2005-2015 рр. році викладання дисциплін на кафедрі відбувалося за системою єдиного дня та згідно засад кредитно-модульної системи. В цей період були введені лінії практичних навичок по предметах і курсах (матрикули), дистанційний тестовий контроль знань студентів за системою Moodle та семестровий тестовий іспит. Для забезпечення дистанційного контролю та проведення семестрового тестового іспиту викладачами кафедри створений банк тестових завдань для студентів всіх спеціальностей трьома мовами. Цей банк охоплює близько 25-30 тис. тестових завдань трьома мовами і включає тестові завдання, малюнки, ситуаційні задачі типу «Крок-1».
           З 2015 навчального року навчальний процес на I-III курсах відбувається за методикою двохгодинного практичного заняття. Для оптимізації підготовки до предмету на Web – порталі університету на сторінці кафедри представлені у вільному доступі для студентів навчальні робочі програми, розклади занять, тексти лекцій та їх мультимедійні презентації, методичні розробки та матеріали до підготовки до практичних занять, тестові завдання для підсумкового контролю знань на практичному занятті, та бази тестів для підготовки до тестової частини іспиту з усіх спеціальностей які навчаються на кафедрі та завдання СПРС.
          Для забезпечення якісної навчальної роботи видано методичні рекомендації до практичних занять, тест-завдання з імунології, підготовлено посібник “Основні мікроорганізми – збудники захворювань людини”. Створені протоколи до практичних занять для студентів трьох факультетів українською та англійською мовами, які щорічно перевидаються та змінюються згідно вимог навчальних програм з курсу «Мікробіологія, вірусологія та імунологія». Для іноземних студентів співробітниками кафедри створені і видані англійською мовою методичні матеріали з основних розділів дисципліни: «Загальна мікробіологія», «Імунологія», «Вірусологія», «Спеціальна мікробіологія».
                Колективом авторів проф. І.О. Ситником, проф. С.І. Климнюком, доц. М.С. Творко було написано підручник “Мікробіологія, вірусологія, імунологія”(1998 р.), посібник “Практична мікробіологія”(2004 р.), який зараз готується до перевидання оновленим і доповненим. У 2009 році навчальний посібник «Основи імунології» (Творко М.С., Климнюк С.І, Ткачук Н.І.). У 2010, 2015 роках  авторський колектив під керівництвом академіка НАН України В.П.Широбокова, в який ввійшов і проф. Климнюк С.І., видав підручник «Медична мікробіологія, вірусологія та імунологія» та «Медицинская микробиология, вирусология и иммунология».
              Вперше в Україні колективом кафедри було підготовлено мультимедійний компакт-диск “Мікробіологія, вірусологія, імунологія”.

У 70-х роках було знято 5 навчальних кольорових кінофільмів. Сьогодні фільмотека кафедри нараховує понад 30 відеофільмів, які демонструються студентам під час проведення лекцій і практичних занять.